Kikerült egyeztetésre a várva várt GINOP128 mintegy 33 Mrd Ft-os és a VEKOP126 (A GINOP KMR-es kistestvére is) 18,816 Mrd Ft-os kerettel. A felhívás elsődleges célja a koronavírus gazdasági hatásainak enyhítése a hazai vállalkozások (ezen belül is kiemelten a mikrovállalkozások) munkavállalói létszámának minél nagyobb arányú megtartásán, továbbá az egyes KKV-besoroláshoz és alkalmazotti létszámhoz illeszkedően elérhető támogatás révén megvalósuló fejlesztéseken keresztül. A pályázatot várhatóan júniusban lehet beadni.
Széchenyi 2020 – Operatív Programok Éves Fejlesztési Kereteinek elemzése (2015-2016)
Az alábbiakban elemezzük az Operatív Programok éves fejlesztési kereteinek megjelenését.
GINOP ÉFK 2016 – infógrafikában elemezve
Megjelent a mindenki által várt 2016-os Éves Fejlesztési Keret a Gazdasági Innovációs Operatív Program pályázataihoz. Annak érdekében, hogy jobban megérthessük az ÉFK-ba foglaltakat készítettünk egy infógrafikát, mely a Kormány által közreadott adatokat vizsgálja több, különböző aspektusból.
A hír, amire mindenki várt: elfogadta a Kormány a GINOP ÉFK módosítását!
Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium európai források felhasználásáért felelős államtitkára egy MTI közleményben jelentette be az előrelépést az Éves Fejlesztési Keret módosításával kapcsolatban. Kifejtette, hogy a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program kerete a módosítás hatására 74 milliárd forinttal növekedett, így a teljes GINOP keret összértéke már 2700 milliárd forintra rúg.
3 új GINOP pályázattal búcsúzik a nyár
Összesen 71 milliárd forint értékben jelentetett meg a Kormány 3 pályázatot az új ciklus egyik leginkább várt operatív programjában, a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív program (röviden GINOP) berkein belül. A frissen kiírt pályázatok a vállalatok K+F+I tevékenységének intenzitásának erősítésére biztosítanak forrást az uniós keretekből.
Össztűz: 2017 június végéig kiírják az új ciklus összes pályázatát
2007-2013 tanulsága: gyorsabban, hatékonyabban, idejében
Csepreghy Nándor a Miniszterelnökség fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkára összefoglalta a 2007-2013-as ciklus legfontosabb tanulságait, miszerint ha 2013-ban a Miniszterelnökség nem nyúl bele a rendszerbe, akkor 600-800 milliárd forintnyi támogatási összegtől eshetett volna el az ország és a kedvezményezettek.
Szabad vállalkozási zónák sztereóban; az NGM megduplázza a keretet
Július 9-én két új GINOP pályázat is elrajtolt a GINOP-1.2.1-15 (Mikro-, kis- és középvállalkozások termelési kapacitásainak bővítése) és a GINOP-1.2.2-15 (Mikro-, kis- és középvállalkozások kapacitásbővítő beruházásainak támogatása) személyében. Az előbbi számára 65 milliárd forintos, míg az utóbbinak 20 (valójában 10 + 10) milliárdos keretösszeget írtak elő. Habár mindkét pályázat a kapacitásbővítést tartja szem előtt, a második – a GINOP-1.2.2-15 – két részre bomlik. Itt a 20 milliárd forint 50%-át kifejezetten a szabad vállalkozási zónák helyzetbe hozására szánták.
Újratervezik az GINOP pályázatok menterendjét
Idén 900 milliárd Ft keretösszeggel fog megjelenni 70 gazdaságfejlesztési pályázat. A rendelkezésre bocsátandó keretösszeg mértéke olyan nagy, hogy szinte eléri a 2007-2013-közötti, teljes fejlesztési ciklus gazdasági fejlesztésekre szánt keretét. Ám – ahogy sejteni lehetett – szükséges lesz áttervezni a fejlesztési menetrendet.
Tovább csúszik a GINOP, módosulhat az éves fejlesztési keret
Az első 2015-ös GINOP pályázatok folyamatos csúszása miatt (melyek túllépték a bűvös 30 napos határidőt) tulajdonképpen módosul a GINOP egész éves fejlesztési kerete. A 2015 áprilisára tervezett GINOP-1.2.1 (Mikro-, kis- és középvállalkozások termelési kapacitásainak bővítése) csak június 9-én jelent meg, az előre vizionált 80 milliárd forintos keretösszeg pedig 65 milliárdra módosult.
Az első három GINOP pályázat összesen 90 milliárdot ér KKV a szektor számára
Az első 2015-ös GINOP pályázat 50%-os támogatási intenzitással és 5 milliárd forintos keretösszeggel (projektenként 1,5 millió Ft és 20 millió Ft közötti támogatással), június 22-én startol! A mikro-, kis- és középvállalkozások piaci megjelenésének támogatását célzó GINOP-1.3.1-15 a vállalkozások nemzetközi versenyképességének javítására fókuszál, illetve, hogy a magyar KKV-k mind nagyobb számban alakíthassanak ki külkereskedelmi kapcsolatokat, tegyenek szert külföldi üzleti partnerekre.